Extra Brut
Serge Mathieu

Čistý pinot noir ročníkov 2012 a 2013. Víno zrelo minimálne tri roky na kvasniciach.

Toto šampanské je v neuveriteľnej rovnováhe – ľahké a svieže, ale zároveň hlboké a plné. Jeho chuť je nádherne čistá a hladká, plná šťavnatého ovocia. Je to povznášajúce víno ideálne na príjemný večer s blízkymi priateľmi. Fantastické ako aperitív.

750 ml, 12% objem alkoholu. Obsahuje siričitany.

Toto šampanské máme krátkodobo vypredané.

More details

Tovar je momentálne vypredaný

35,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Aube je najjužnejšia časť Champagne, ktorá nie je priamo prepojená so severnejšou oblasťou okolo Epernay. Miestni vinári museli o svoje miesto v Champagne bojovať, keď hrozilo, že prídu o právo nazývať svoje víno šampanským. Nakoniec boj vyhrali – presvedčili kvalitou svojich vín. Rodina Mathieu bola súčasťou vinárskeho diania od devätnásteho storočia. Ako takmer všetci vinári v tej dobe, aj Mathieu predával hrozno veľkým domom. História rodiny Mathieu ako samostatného vinárstva sa začala v roku 1970, kedy Serge Mathieu nafľašoval prvých 5000 fliaš. Čoskoro ich ročne vyrábal 40 tisíc.

Dnes vedie vinárstvo jeho dcéra Isabelle, ale vinohrad a pivnice má na starosti jej manžel Michel. Stará sa o 11 hektárov, na ktorých je na 80 percent vysadený pinot noir. Oblasť Aube je pre túto odrodu priam magické miesto. Tak blízko, ako má k severu Champagne, jej z južnej strany začína Burgundsko. Hrozno tu dosahuje vynikajúcu zrelosť a zároveň výraznú sviežosť vďaka veľkým teplotným rozdielom medzi horúcimi dňami a chladnými a vlhkými nocami. Michel pristupuje k vinohradníctvu s jedinou snahou – aby bol vinohrad v rovnováhe. Vtedy je vinič zdravý, odolný a dáva plné a zrelé hrozno. U Serge Mathieu sa nepoužívajú chemické postreky, ale spolu s vedeckými laboratóriami experimentujú s postrekmi na prírodnej báze. Škodcov ničia tým, že do vinohradu prilákajú alebo vypustia ich predátorov. Rovnako šetrne zaobchádzajú s vínom pri výrobe, zasahujú len v nevyhnutnej miere a všetko sa deje čo najprirodzenejším spôsobom. Vínam dopriavajú dlhé doby zrenia, čo si dovolí máloktorý malý vinár, pretože ide o finančne náročnejší postup. U Serge Mathieu vedia, že dlhšia cesta je častokrát krajšia. Pri ich plných a mäkkých šampanských to platí absolútne.

17 iných produktov v rovnakej kategórii: