Les Empreintes 2012 Extra Brut
Laherte Fréres

Šampanské z dvoch výnimočných vinohradov - 62 ročného Chardonnay a 36 ročného Pinot Noir. Skutočne terroirové šampanské s výrazným charakterom. Decentné a delikátne, s výraznou hĺbkou.
Ročník 2012
50% Chardonnay, 50% Pinot Noir
Dozáž 4 g/l – Extra Brut
750 ml, 12,5% alkoholu, obsahuje siričitany

More details

Warning: Last items in stock!

60,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Rodinné vinárstvo rodiny Laherte bolo založené v roku 1889. Dnes ho vedie už siedma generácia - mladý Aurélien Laherte. Rovnako ako jeho predkovia, aj on si nadovšetko ctí tradíciu a generáciami nadobudnuté skúsenosti. Byť vinármi pre neho neznamená len dopestovať hrozno a vyrobiť víno, ale predovšetkým kultivovať pôdu a vinič. Takmer všetka práca vo vinohradoch aj v pinici je robená ručne, všetko podlieha snahe o čo najšetrnejší prístup a o čo najväčší rešpekt k prírode a k vínu. Všetky parcely sú ošetrované ekologickými metódami. V pivnici sa stále používajú tradičné drevené lysy Coquard, víno je vedené len gravitáciou a nie je pumpované, aby bol zásah čo najmenší. Kvasenie prebieha len za použitia prírodných kvasiniek a viac ako 80 percent zreje vo veľkých starých sudoch.

Rodina Laherte hospodári na desiatich hektároch, ktoré ležia na výnimočných parcelách v okolí mesta Epernay, v údolí rieky Marne a v Côte de Blancs čiastočne aj v kvalifikácii premier cru. Aurélien Laherte tento výnimočný terroir prenáša do veľmi osobitých, bohatých a priamych vín.

8 iných produktov v rovnakej kategórii: