La Grande Récolte Bouzy Grand Cru 2006 Extra Brut
Pierre Paillard

Bratia Paillardovci považujú toto víno za vrchol svojej produkcie. Vyrobené len v najlepších ročníkoch a len z muštu z prvého lisovania. Následne víno po druhotnej fermentácii zreje 10 rokov vo fľaši. Výsledkom je jemné a pritom plné, zrelé šampanské so stále nesmiernou energiou a sviežosťou.
55% Chardonnay, 45% Pinot noir.
Dozáž 2,7 g/l – Extra Brut.
750 ml, 12,5% obsah alkoholu, obsahuje siričitany.

More details

90,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Bratia Quentin a Antoine Paillardovci sú ôsmou generáciou vinárskej rodiny, ktorá produkuje šampanské pod vlastným menom už vyše 200 rokov. Dnes vlastnia 11 hektárov Grand Cru viníc v obci Bouzy a ročne vyprodukujú približne 90 tisíc fliaš šampanského.

Pri starostlivosti o vinohrad aj pri samotnej výrobe vína je pre nich prvoradá pokora a šetrnosť. Absolútne odmietajú pesticídy aj herbicídy. Ich snahou je vinohrad v prirodzenej rovnováhe, s prirodzenou obranyschopnosťou. Rovnaký rešpekt a snahu nezasahovať do prirodzeného procesu vyznávajú aj v pivnici. Nepoužívajú žiadne aditíva, enzýmy ani šľachtené kvasinky, rovnako síru používajú v čo najmenšej možnej miere.

Šampanské vína bratov Paillardovcov sú vždy odrazom ročníka a terroiru. Sú charakteristické precíznosťou a bohatosťou typickou pre Bouzy.

8 iných produktov v rovnakej kategórii: