Les Maillerettes Bouzy Grand Cru 2013 Extra Brut
Pierre Paillard

Skutočne terroirové šampanské v pravom zmysle slova – z jediného vinohradu, z jediného ročníka. Vinohrad bol vysadený v roku 1970 odrodou Pinot Noir na vápenatom podloží. Archetypálna podoba terroiru Bouzy. Plné, energické a korenisté šampanské.
100% Pinot Noir.
Ročník 2013.
Dozáž 2,7 g/l – Extra Brut.
750ml, 12,5% objemu alkoholu, obsahuje siričitany.

More details

Warning: Last items in stock!

60,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Bratia Quentin a Antoine Paillardovci sú ôsmou generáciou vinárskej rodiny, ktorá produkuje šampanské pod vlastným menom už vyše 200 rokov. Dnes vlastnia 11 hektárov Grand Cru viníc v obci Bouzy a ročne vyprodukujú približne 90 tisíc fliaš šampanského.

Pri starostlivosti o vinohrad aj pri samotnej výrobe vína je pre nich prvoradá pokora a šetrnosť. Absolútne odmietajú pesticídy aj herbicídy. Ich snahou je vinohrad v prirodzenej rovnováhe, s prirodzenou obranyschopnosťou. Rovnaký rešpekt a snahu nezasahovať do prirodzeného procesu vyznávajú aj v pivnici. Nepoužívajú žiadne aditíva, enzýmy ani šľachtené kvasinky, rovnako síru používajú v čo najmenšej možnej miere.

Šampanské vína bratov Paillardovcov sú vždy odrazom ročníka a terroiru. Sú charakteristické precíznosťou a bohatosťou typickou pre Bouzy.

8 iných produktov v rovnakej kategórii: