Parcelles Bouzy Grand Cru Extra Brut
Pierre Paillard

Šampanské z 22 grand cru vinohradov v Bouzy, ktorých priemerný vek je vyše 25 rokov. Víno po druhotnej fermentácii vo fľaši zrelo ďalšie 4 roky v pivnici z 19. storočia. Krásna ukážka špičkového terroiru Bouzy – plné, sebavedomé šampanské, ktoré potrebuje čas, aby sa v pohári otvorilo.
Základ tvorí ročník 2013.
70% Pinot Noir, 30% Chardonnay.
Dozáž 2,7 g/l - Extra Brut.
750ml, 12,5% objemu alkoholu, obsahuje siričitany.

Ľutujeme, toto šampanské je momentálne vypredané. Nové víno očakávame na jeseň 2019.

More details

Tovar je momentálne vypredaný

40,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Bratia Quentin a Antoine Paillardovci sú ôsmou generáciou vinárskej rodiny, ktorá produkuje šampanské pod vlastným menom už vyše 200 rokov. Dnes vlastnia 11 hektárov Grand Cru viníc v obci Bouzy a ročne vyprodukujú približne 90 tisíc fliaš šampanského.

Pri starostlivosti o vinohrad aj pri samotnej výrobe vína je pre nich prvoradá pokora a šetrnosť. Absolútne odmietajú pesticídy aj herbicídy. Ich snahou je vinohrad v prirodzenej rovnováhe, s prirodzenou obranyschopnosťou. Rovnaký rešpekt a snahu nezasahovať do prirodzeného procesu vyznávajú aj v pivnici. Nepoužívajú žiadne aditíva, enzýmy ani šľachtené kvasinky, rovnako síru používajú v čo najmenšej možnej miere.

Šampanské vína bratov Paillardovcov sú vždy odrazom ročníka a terroiru. Sú charakteristické precíznosťou a bohatosťou typickou pre Bouzy.

18 iných produktov v rovnakej kategórii: