Les Vignes d’Autrefois Extra Brut 2012/2014
Laherte Fréres

100% ročníkový Pinot Meunier z vinohradov starých vyše 70 a 50 rokov. Veľké šampanské s jedinečným terroirovým charakterom. Kamenisté, vápenaté, s výraznou šťavnatou citrusovou kyselinou, s dotykom rebarbory a vápenatej minerality. Veľmi dlhý a čistý záver. Momentálne vhodné ako osviežujúci aperitív, ale pri správnom uložení v pivnici bude zrieť minimálne desať až pätnásť rokov.
Ročník 2012 alebo 2014, extra brut – dozáž 2 až 4g.
Vyrobených 3291/3652 fliaš.
750 ml, 12,5% objem alkoholu. Obsahuje siričitany.

More details

60,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Rodinné vinárstvo rodiny Laherte bolo založené v roku 1889. Dnes ho vedie už siedma generácia - mladý Aurélien Laherte. Rovnako ako jeho predkovia, aj on si nadovšetko ctí tradíciu a generáciami nadobudnuté skúsenosti. Byť vinármi pre neho neznamená len dopestovať hrozno a vyrobiť víno, ale predovšetkým kultivovať pôdu a vinič. Takmer všetka práca vo vinohradoch aj v pinici je robená ručne, všetko podlieha snahe o čo najšetrnejší prístup a o čo najväčší rešpekt k prírode a k vínu. Všetky parcely sú ošetrované ekologickými metódami. V pivnici sa stále používajú tradičné drevené lysy Coquard, víno je vedené len gravitáciou a nie je pumpované, aby bol zásah čo najmenší. Kvasenie prebieha len za použitia prírodných kvasiniek a viac ako 80 percent zreje vo veľkých starých sudoch.

Rodina Laherte hospodári na desiatich hektároch, ktoré ležia na výnimočných parcelách v okolí mesta Epernay, v údolí rieky Marne a v Côte de Blancs čiastočne aj v kvalifikácii premier cru. Aurélien Laherte tento výnimočný terroir prenáša do veľmi osobitých, bohatých a priamych vín.

8 iných produktov v rovnakej kategórii: