La Pulpe et le Grain 2009 - Part 2
Charles Dufour

Druhé víno trilógie, v ktorej sa Charles Dufour rozhodol porovnať tri rôzne vinohrady v tom istom ročníku a pri tých istých podmienkach vinifikácie. Part 2 je víno z vinohradu Vallée de l'Ource. Takmer polovicu tohto vína tvorí v Champagne veľmi zriedkavý Pinot Blanc, zvyšných 35% Pinot Noir a 20% Chardonnay. Charles sa toto víno rozhodol ponechať v pôvodnej podobe a nepridal do neho žiadny dodatočný cukor. Výsledkom je šampanské v úžasnej rovnováhe medzi maslovou mäkkosťou a živou kyselinou. Prevaha Pinotu Blanc dáva tomuto vínu čistú a priezračnú sviežosť, ktorú dokonale dopĺňajú lieskovcové tóny Pinotu Noir a výrazná mineralita Chardonnay. Limitovaná dostupnosť.

Brut Nature.

750 ml, 12% objem alkoholu. Obsahuje siričitany.

More details

Tovar je momentálne vypredaný

45,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Charles Dufour patrí medzi najmladšiu generáciu vinárov v Champagne. Stačilo mu pár ročníkov a jeho vína sa začali objavovať na vínnych kartách najlepších gurmánskych reštaurácií. Takmer okamžite získal reputáciu ako vinár s veľkým talentom a s vlastným štýlom. A s vínami, ktoré svojou kvalitou doplnia aj luxusné a delikátne jedlá.

Dufour pôsobí v oblasti Aube v južnej časti Champagne. Je certifikovaným biodynamickým producentom. Väčšinu vinohradov vysadil Charlesov starý otec. Medzi nimi aj vinohrady s odrodou, ktorá je v Champagne povolená, ale dnes už absolútnou raritou – Pinot Blanc.

Charles je pravý terroirový vinár. Najlepšie vinohrady vinifikuje a fľašuje samostatne, s minimálnym množstvom síry a zásadne bez prídavku cukru. Nevyhýba sa však ani tradičným neročníkovým cuveé, ktoré sú v jeho podaní priam umelecké artefakty. Vždy ich komponuje s konkrétnym zámerom, s konkrétnou inšpiráciou. Aj pri týchto vínach ide o malé jednorazové produkcie ako pri ročníkových vínach, každá tiráž je individuálnou kompozíciou.

Charles Dufour je vinár, ktorý dokáže spájať aj priame protiklady. Odovzdanosť terroiru a zároveň až umeleckú slobodu. Dufourove vína sú puristicky čisté, v dokonalej rovnováhe a zároveň s jasným charakterom. Sú doslova postavené na tradícii šiestich generácií, keďže Charles nemá iné vinárske vzdelanie ako to, čo získal od svojho otca a túto tradíciu hrdo rešpektuje. A napriek tomu sú jeho vína mladícky originálne, ambiciózne a energické, niekedy možno provokatívne, ale vždy s rukopisom veľkého vinára.

22 iných produktov v rovnakej kategórii: