Rosé de Meunier Extra Brut
Laherte Fréres

Ružové šampanské zo 100% pinotu meunier z terroiru Chavot. Svieže, šťavnaté a o povzbudzujúce šampanské, ktoré sa hodí ako aperitív, ale rovnako dobre aj k jedlám výraznejších chutí. Sebavedomé rosé z vinohradov, ktorých najmladšie korene majú viac ako 25 rokov. Dozáž 2,5gr. Degoržované február 2018.

750 ml, 12,5% objem alkoholu. Obsahuje siričitany.

More details

44,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Rodinné vinárstvo rodiny Laherte bolo založené v roku 1889. Dnes ho vedie už siedma generácia - mladý Aurélien Laherte. Rovnako ako jeho predkovia, aj on si nadovšetko ctí tradíciu a generáciami nadobudnuté skúsenosti. Byť vinármi pre neho neznamená len dopestovať hrozno a vyrobiť víno, ale predovšetkým kultivovať pôdu a vinič. Takmer všetka práca vo vinohradoch aj v pinici je robená ručne, všetko podlieha snahe o čo najšetrnejší prístup a o čo najväčší rešpekt k prírode a k vínu. Všetky parcely sú ošetrované ekologickými metódami. V pivnici sa stále používajú tradičné drevené lysy Coquard, víno je vedené len gravitáciou a nie je pumpované, aby bol zásah čo najmenší. Kvasenie prebieha len za použitia prírodných kvasiniek a viac ako 80 percent zreje vo veľkých starých sudoch.

Rodina Laherte hospodári na desiatich hektároch, ktoré ležia na výnimočných parcelách v okolí mesta Epernay, v údolí rieky Marne a v Côte de Blancs čiastočne aj v kvalifikácii premier cru. Aurélien Laherte tento výnimočný terroir prenáša do veľmi osobitých, bohatých a priamych vín.

8 iných produktov v rovnakej kategórii: