Les 7 Extra Brut Solera 2005 - 2015
Laherte Fréres

Šampanské vytvorené so zámerom znovu objaviť, ako chutilo pred storočiami. Otec Auréliena Laherteho vysadil v roku 2003 vinohrad siedmimi odrodami, ktoré sa spracovávajú spoločne. Zloženie tohto vína je 18% Chardonnay, 18% Pinot Meunier, 17% Pinot Blanc, 15% Arbanne, 14% Petit Meslier, 10% Pinot Gris, 8% Pinot Noir. 

Toto šampanské je robené systémom solera, pri ktorom sa 40% nového ročníka najskôr doplní do rezervného vína a následne sa z tohto rezervného vína opäť 40% pridá k novému ročníku. Takto vzniká zásobáreň rezervného vína, ktoré obsahuje všetky ročníky od založenia prvého sudu. Les 7 obsahuje všetky ročníky od roku 2005. Momentálne v našej ponuke so základným ročníkom 2015.

Veľmi gastronomické šampanské na špeciálne príležitosti.

Dozáž 4 gramy. Degoržované január 2019.

Vyrobených 3624 fliaš.

750 ml, 12,5% objem alkoholu. Obsahuje siričitany.

More details

Warning: Last items in stock!

75,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Rodinné vinárstvo rodiny Laherte bolo založené v roku 1889. Dnes ho vedie už siedma generácia - mladý Aurélien Laherte. Rovnako ako jeho predkovia, aj on si nadovšetko ctí tradíciu a generáciami nadobudnuté skúsenosti. Byť vinármi pre neho neznamená len dopestovať hrozno a vyrobiť víno, ale predovšetkým kultivovať pôdu a vinič. Takmer všetka práca vo vinohradoch aj v pinici je robená ručne, všetko podlieha snahe o čo najšetrnejší prístup a o čo najväčší rešpekt k prírode a k vínu. Všetky parcely sú ošetrované ekologickými metódami. V pivnici sa stále používajú tradičné drevené lysy Coquard, víno je vedené len gravitáciou a nie je pumpované, aby bol zásah čo najmenší. Kvasenie prebieha len za použitia prírodných kvasiniek a viac ako 80 percent zreje vo veľkých starých sudoch.

Rodina Laherte hospodári na desiatich hektároch, ktoré ležia na výnimočných parcelách v okolí mesta Epernay, v údolí rieky Marne a v Côte de Blancs čiastočne aj v kvalifikácii premier cru. Aurélien Laherte tento výnimočný terroir prenáša do veľmi osobitých, bohatých a priamych vín.

8 iných produktov v rovnakej kategórii: