Longitude Premier Cru Extra Brut
Larmandier Bernier

Biodynamické šampanské. Čisté chardonnay z najlepších oblastí Côte de Blancs – Vertus, Oger, Avize a Cramant, kde je vrchná časť pôdy veľmi nízka a vinič zapúšťa korene priamo do vápenatého podložia. Časť vinohradov leží aj v oblasti grand cru. Toto šampanské je robené systémom solera, pri ktorom sa 40% nového ročníka najskôr doplní do rezervného vína a následne sa z tohto rezervného vína opäť 40% pridá k novému ročníku. Takto vzniká zásobáreň rezervného vína, ktoré obsahuje všetky ročníky od založenia prvého sudu. Longitude obsahuje všetky ročníky od roku 2004. Momentálne v našej ponuke so základným ročníkom 2014. Víno nie je filtrované a vyzrieva minimálne 3 roky.

Longitude je veľmi bohaté a plné šampanské, nádherne uhladené a mäkké. Zrelé chute sú vyvážené sviežosťou, ktorá vínu dáva až povznášajúcu ľahkosť. Od začiatku po dlhý záver sa vínom ťahá výrazná mineralita, tak typická pre tento terroir. Toto komplexné šampanské je vynikajúci spoločník slávnostnejších jedál alebo výnimočných okamihov.

Dozáž 4 gramy. Degoržované marec 2018.

750 ml, 12,5% objem alkoholu. Obsahuje siričitany.

Ľutujeme, ale toto víno je momentálne vypredané.

More details

Tovar je momentálne vypredaný

55,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Podľa úradných záznamov sa rodiny Larmandier aj Bernier venovali vinohradníctvu už počas francúzskej revolúcie. Na začiatku dvadsiateho storočia dosiahlo šampanské od Larmandiera takú reputáciu, že sa časť rodiny presťahovala do Paríža, aby dodávali vína do najlepších reštaurácií a na najlepšie adresy. Úspech Larmandierových vín bol vždy založený na jeho prvotriednych vinohradoch. Spolu s rodinou Bernier, s ktorou sa manželstvom spojili v roku 1971, vlastnia 15 hektárov na najlepších a najslávnejších svahoch v Côte de Blancs, ktorých väčšina sa nachádza v exkluzívnych oblastiach s označením premier cru a grand cru. Oblasti ako Vertus, Cramant, Oger alebo Avize sa preslávili svojim elegantným a výrazne minerálnym chardonnay, ktoré tvorí viac ako 85 percent všetkých vinohradov.

Dnes vinárstvo vedie Pierre Larmandier so svojou rodinou. V starostlivosti o vinohrad sa hlási k princípom biodynamického hospodárstva. Za svoju úlohu považuje udržať vinohrad v prirodzenej rovnováhe, v ktorej sa nepremnožia škodcovia a vinič lepšie odolá chorobám a plesniam. Namiesto postrekov, ktoré život vo vinohrade ničia, Pierre sa ho snaží povzbudzovať, takže napríklad nechá vinohrady zarastať vhodnými bylinami a trávami. Konflikty s úradníkmi, ktorí takéto praktiky nemali v tabuľkách, ho priviedli až k založeniu asociácie, ktorá má chrániť alternatívne vinohradníctvo. Pre Pierra ide o zásadnú vec. Je presvedčený, že len prirodzene zdravý a silný vinohrad je schopný pretaviť do vína terroir v celej jeho komplexnosti.

Snaha o čo najprirodzenejší prístup mu však nebráni využiť moderné technológie. Vďaka plne automatickému lisu má veľmi presnú kontrolu nad silou tlaku na lisované hrozno, aká je pri tradičných lisoch nemožná. Môže tak postupovať šetrnejšie a lepšie kontrolovať čistotu muštu. Každá parcela je spracovaná samostatne. Kvasenie prebieha spontánne len pomocou prirodzených kvasiniek, ktoré Pierre považuje za neoddeliteľnú súčasť terroiru. Víno ostáva na kvasniciach počas zimy a na jar sa po mnohých ochutnávkach rozhodne, ktoré sa použijú do cuveé a ktoré zostanú vo svojej čistej podobe. Druhotná fermentácia vo fľašiach sa odohráva v chladných vápenatých pivniciach, kde sú všetky procesy prirodzene pomalé a rovnomerné. Tu vína nerušene zrejú minimálne 2 roky.

Dnes sú vína od Larmandiera-Berniera žiadané viac ako kedysi. Svojim prísnym a nekompromisným prístupom produkuje vína s úžasnou eleganciou, veľmi čisté a precízne. Sú to šampanské najvyššej kvality, jedinečné a neopakovateľné, vhodné pre vzácnych hostí, aj na pokojnú meditáciu.

18 iných produktov v rovnakej kategórii: