Bouzy Blanc de Noirs Extra Brut
Benoit Lahaye

Čistý pinot noir z Bouzy, z hlbokých pôd s vápenatými naplaveninami. Najstaršie viniče boli vysadené v roku 1960. Toto víno neprechádza filtráciou. Veľmi gastronomické víno, ktoré vďaka jeho plnej chuti možno snúbiť so širokou paletou jedál od rýb a morských plodov až po operenú divinu. Víno je nádherne harmonické, okrúhle, plné citrusových vôní a malého lesného ovocia, ktoré potrebujú čas, aby sa otvorili. Rovnako chuť sa v pohári vyvíja a prekvapuje minerálnymi tónmi uprostred zrelého, šťavnatého ovocia s veľmi príjemnou korenistosťou. Toto zmyselné šampanské najlepšie vynikne pri slávnostnejších a bohatších jedlách a v intímnejšej spoločnosti.

750 ml, 12% objem alkoholu. Obsahuje siričitany.

More details

Na sklade

50,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Rodina Lahaye vyrába vlastné šampanské od roku 1930. Od roku 2007 nesie certifikát biodynamického vinárstva. Hospodári na 4,5 hektároch najlepších južných svahoch Bouzy a Ambonnay v kategórii Grand Cru. Vinohrady majú veľmi staré, až 50 ročné korene. Celková ročná produkcia nepresahuje 40 tisíc fliaš.

Prístup Benoita Lahayeho k vinohradníctvu je výsostne osobný. Takmer všetku prácu vo vinohradoch a v pivnici vykonáva sám a ručne, len za pomoci jedného koňa a pluhov, ktoré si sám konštruuje, aby zodpovedali jeho predstavám. Pravidelným preorávaním vedie korene do hĺbky a viniče sú tak vyživované bohatšie a rovnomernejšie. Napriek tomu, že Bouzy leží v najsevernejšej oblasti Champagne, na ošetrovanie používa výlučne prírodné postreky a prirodzené hnojivo. Verí, že bez rešpektu k prírode sa nedá dopestovať veľké víno, že je to jednoducho nevyhnutná podmienka. Svojimi vínami dokazuje, že vie, o čom hovorí.

V pivnici takmer všetko prebieha spontánne a prirodzene, s minimálnym zásahom vinára. Niektoré vína dokonca fľašuje bez síry. Benoit Lahaye tvrdí, že jeho prístup k viniču zaručuje tak zdravé hrozno, že výsledné víno síru takmer nepotrebuje a vždy ju pridáva len v minimálnej miere.

Všetky vína Benoita Lahayeho majú spoločnú výraznú bohatosť a priezračnú čistotu chuti, s úžasnou koncentráciou a hĺbkou po dlhom zrení v sudoch. Sú to vína absolútne spojené so svojim prvotriednym terroir, plné sily a žiarivej energie. Sú to vína, ktoré sa najlepšie snúbia s radosťou zo života.

8 iných produktov v rovnakej kategórii: