Bouzy Grand Cru Brut Nature
Benoit Lahaye

Benoit Lahaye považuje toto víno za priamy dôkaz, čo dokáže biodynamické vinohradníctvo. Pred zavedením biodynamických praktík totiž nebolo možné dopestovať hrozno do takej plnosti a zrelosti, aby ho bolo možné ponechať úplne bez pridania cukru. Dnes patrí Brut Nature medzi najžiadanejšie vína tohto vinárstva.

Víno tvorí 90% pinot noir z Bouzy a 10% chardonnay z Ambonnay, z najlepších Grand Cru svahov. Polovica z toho sú rezervné vína, ktorých vyzretosť dáva výslednému šampanskému mäkkosť a teplo. Benoit Lahaye dosahuje týmto spojením víno očarujúcej hĺbky, s plným telom a s energiou, ktorá zaručuje, že víno môže zrieť v pivnici aj desaťročie. Toto šampanské je vhodné na chvíle, keď je život veľkorysý, alebo ho takým chceme aspoň na okamih urobiť.

750 ml, 12% objem alkoholu. Obsahuje siričitany.

More details

Na sklade

49,00 €

Payment_logos
O výrobcovi

Rodina Lahaye vyrába vlastné šampanské od roku 1930. Od roku 2007 nesie certifikát biodynamického vinárstva. Hospodári na 4,5 hektároch najlepších južných svahoch Bouzy a Ambonnay v kategórii Grand Cru. Vinohrady majú veľmi staré, až 50 ročné korene. Celková ročná produkcia nepresahuje 40 tisíc fliaš.

Prístup Benoita Lahayeho k vinohradníctvu je výsostne osobný. Takmer všetku prácu vo vinohradoch a v pivnici vykonáva sám a ručne, len za pomoci jedného koňa a pluhov, ktoré si sám konštruuje, aby zodpovedali jeho predstavám. Pravidelným preorávaním vedie korene do hĺbky a viniče sú tak vyživované bohatšie a rovnomernejšie. Napriek tomu, že Bouzy leží v najsevernejšej oblasti Champagne, na ošetrovanie používa výlučne prírodné postreky a prirodzené hnojivo. Verí, že bez rešpektu k prírode sa nedá dopestovať veľké víno, že je to jednoducho nevyhnutná podmienka. Svojimi vínami dokazuje, že vie, o čom hovorí.

V pivnici takmer všetko prebieha spontánne a prirodzene, s minimálnym zásahom vinára. Niektoré vína dokonca fľašuje bez síry. Benoit Lahaye tvrdí, že jeho prístup k viniču zaručuje tak zdravé hrozno, že výsledné víno síru takmer nepotrebuje a vždy ju pridáva len v minimálnej miere.

Všetky vína Benoita Lahayeho majú spoločnú výraznú bohatosť a priezračnú čistotu chuti, s úžasnou koncentráciou a hĺbkou po dlhom zrení v sudoch. Sú to vína absolútne spojené so svojim prvotriednym terroir, plné sily a žiarivej energie. Sú to vína, ktoré sa najlepšie snúbia s radosťou zo života.

8 iných produktov v rovnakej kategórii: